ଆଜିର ରାଶିଫଳ

 

ଆଜିର ରାଶିଫଳ 2  ନଭେମ୍ବର 2020 କେମିତି କଟିବ ଆଜିର ଦିନ

 

ମେଷ

କିଛି କହିବା ପୂର୍ବରୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ବିତର୍କ ବିରକ୍ତିକର କାରଣ ହେବ । ଟଙ୍କା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଏକ ମହଙ୍ଗା ଦିନ ହେବ | ଟିକିଏ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ବଡ ଲାଭ ଆଣିପାରେ | ଆପଣ ଯେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହାତ ରଖିବେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଆବଶ୍ୟକ ସହାୟତା ପାଇବେ |ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ | ଆପଣ ଇମେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ | ଜମି ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି କାଗଜପତ୍ର ସୁରକ୍ଷିତ ରଖନ୍ତୁ |

 

ବୃଷ

ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ | ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବିନିଯୋଗକୁ ଦେଖିବଦୀର୍ଘ ଦିନର କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ । ତୁମେ ନିଜକୁ ଶାନ୍ତ ରଖ, ନଚେତ୍ କାହା ସହିତ ଝଗଡ଼ା ହୋଇପାରେ | ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ | ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବିନିଯୋଗକୁ ଦେଖିବଦୀର୍ଘ ଦିନର କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଯୋଗାଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ଖ୍ୟାତି ବୃଦ୍ଧି କରିବ | ଆଇନଗତ ବିବାଦ ସମାପ୍ତ ହେବ ଏବଂ ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସିପାରେ | ଭବିଷ୍ୟତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଛାତ୍ରମାନେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ସହିତ ତୁମେ ଭଲ ସମୟ ପାଇବ |  

ମିଥୁନ

ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଦୂର ଜାଗା କୁ ଗ୍ରସ୍ତ କରିବେ । ଦୂର ବନ୍ଧୁ ମିଳନ ହବତୁମ ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମତା କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଯୋଗାଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ଖ୍ୟାତି ବୃଦ୍ଧି କରିବ | ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼େଇବେ । ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଆଜି ଘରେ ଟେନସନ ପରିବେଶ ରହିବ। ତୁମର ଅସାବଧାନତା ହେତୁ ତୁମର ପିତାମାତା ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ | ଯେକ  ଣସି ପ୍ରମୁଖ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରାଯାଇପାରିବ ଯାହା ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି କରିବ।

 

କର୍କଟ

ଆଚରଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ ନାହିଁ | ତେଣୁ, ଚିନ୍ତିତ ଭାବରେ କହିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆଜି, ତୁମର ପ୍ରକୃତିରେ ଆକ୍ରୋଶ ଆସିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ବବାହିକ ଜୀବନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ।ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିବେ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ପରିବାରବର୍ଗ ସଦସ୍ୟ କିମ୍ବା ପୋଡଶୀଙ୍କ ସହ ଝଗଡାରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରନ୍ତୁ । ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତୁ | ଆପଣ ଚାକିରିରେ ସୁସଙ୍ଗତତା ପାଇବେ | ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ କରିବ | ରୋଜଗାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କ୍ରୋଧ ଏବଂ ଉତ୍ତେଜନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ |

 

ସିଂହ

ଆଜି ଦିନରେ ପରିବାର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ଖୁବ୍ ଝଗଡା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ତୁମର ଆର୍ଥିକ ହାରାହାରି ହେବ | କାର୍ଯ୍ୟ ସହଜରେ ସମାଧାନ ହେବ ଏବଂ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ଆପଣ ସାମାଜିକ କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ | ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ନୂଆ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ |ବ୍ୟବସାୟରେ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଲାଭ ଲାଭ କରିବ | ବ୍ୟବସାୟ ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ପାରିବାରିକ ସମ୍ପତ୍ତି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ନୂତନ ବିନିଯୋଗରୁ ଲାଭ ଏବଂ ସଞ୍ଚୟ ହେବ | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ରହିବ।

 

କନ୍ଯା

ବ୍ୟବସାୟ ନୂଆ କାରବାରରୁ ଲାଭବାନ ହେବ | ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ | ତୁମର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କିଛି ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ଦେବ | ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ରହିବ | ତୁମର ସାଥୀ ସହିତ ତୁମର ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ | ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କଠାରୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ ବୃଥାରେ କୌଣସି କାଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ବରଂ ସମ୍ପର୍କ ସଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଚା କରନ୍ତୁ । କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେସମାନ୍ୟ କଟୁ କଥା ନ କହିବା ପାଇଁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

 

ତୁଳା

ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣ ଯେତେବେଳେ ନିଜର ସମ୍ପର୍କିୟ ଲୋକ ସହ ଆଳାପ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି ନିଜର ଭାଷା ପ୍ରତି ସଂଯତ କରନ୍ତୁ । କିଛି କହିବା ପୂର୍ବରୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ବିତର୍କ ବିରକ୍ତିକର କାରଣ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରିପାରନ୍ତି | ତୁମର ଜୀବନ ସାଥୀ ସହିତ ପ୍ରେମ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ ବଜାୟ ରଖ | ଖ୍ୟାତିସମ୍ପନ୍ନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ବିଛା

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ସାମାନ୍ୟ ଝଗଡା ହୋଇପାରେ ,ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନର ଦୁଃଖ ଆସିବ ଆପଣ ହୁଏତ କିଛି ଭଲପାଇଁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ଅଫିସରେ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | କିଛି ଟେନସନ ହୋଇପାରେ | ସହଭାଗୀତା ବ୍ୟବସାୟ ଲାଭ କରିବ | କିଛି ଆଇନଗତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣ ଜଡିତ ହୋଇପାରିବେ | ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହେବ |ଭାଗ୍ୟ 72 ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମର୍ଥନ କରୁଛି ଆଜି ଆପଣ ଘରେ ପାର୍ଥକ୍ୟର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବେ ।

 

ଧନୁ

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ନୁହେଁ ନିଜର ସହକର୍ମିଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଓ ବ୍ୟବହାରରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ । ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ଆଚରଣରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବେ | ଆଚରଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ ନାହିଁ | ତେଣୁ, ଚିନ୍ତିତ ଭାବରେ କହିବା ଆବଶ୍ୟକ।ଅଫିସରେ ବଡ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ | ଅଭ୍ୟାସକାରୀମାନେ ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ଉତ୍ପାଦ ବ୍ୟବହାର କରିବେ। କିଛି କହିବା ପୂର୍ବରୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ବିତର୍କ ବିରକ୍ତିକର କାରଣ ହେବ |

 

ମକର

ନିଜର ଉଚ୍ଚଅଧିକାରୀ ଏବଂ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହ କଳି ନ କରିବାକୁ ଚ଼େଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ଆପଣ ନୀରବ ରହିବା ଭଲ । ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ | ତୁମର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କିଛି ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ଦେବ | ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ରହିବ | ତୁମର ସାଥୀ ସହିତ ତୁମର ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ | ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କଠାରୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ

 

କୁମ୍ଭ

କୌଣସି ଏକ ଅଶୋଭନୀୟ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ । ଟଙ୍କା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଏକ ମହଙ୍ଗା ଦିନ ହେବ | ଟିକିଏ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ବଡ ଲାଭ ଆଣିପାରେ | ଆପଣ ଯେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହାତ ରଖିବେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଆବଶ୍ୟକ ସହାୟତା ପାଇବେ | ତୁମର ବ୍ୟବସାୟ ପରିସ୍ଥିତି ଭଲ ହେବ | ତୁମର ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ସକରାତ୍ମକ ବିକାଶ ହେବ | ଭାବନାରେ ବୁଡି ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ସାବଧାନ | ତୁମ ମାତାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅ | ଆଘାତ ଏବଂ ଦୁର୍ଘଟଣା ଶାରୀରିକ କ୍ଷତି ଘଟାଇପାରେ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୁର୍ବଳ ରହିପାରେ | 

 

ମୀନ

ବଡ ବ୍ୟବସାୟ କାରବାର କରୁଥିବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଭାବନା ଉପରେ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ | ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ସତ୍ତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ |  ଏହି ପ୍ରକାରର ସୁଯୋଗକୁ ଛାଡନ୍ତୁ ନାହିଁ |ଆଜି ଆପଣ ଘରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ କାରଣ କଳିହେବାର ପ୍ରବଳ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଆଯଥା କଳିରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ । ଗ୍ରହଚ଼ଳନ ଖରାପ ଥିବାରୁ ଘରେ ଅଶାନ୍ତି ରହିବ ।ପିଲାମାନଙ୍କର ଉନ୍ନତି ଦ୍ୱାରା ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ପିତାଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନରେ ବ୍ୟବସାୟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଯୋଜନା କରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *