ଦେଖନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଆ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଲିପି ମହାପାତ୍ର ଙ୍କ ପିଲାବେଳ ର କିଛି ଅଭୁଲା ସ୍ମୃତି ବିଷୟରେ …

 

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁ ଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ  ଆମ ର ଏହି ସୁନ୍ଦର ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଅଛୁ । ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ । ଜଣାଇ ବାକୁ ଯାଉଛୁ ଓଲିଉଡ ହିରୋଇନ ଲିପି ମହାପାତ୍ର ଙ୍କ ପିଲାଦିନ ଜୀବନ ର ବିଷୟରେ । ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଆରମ୍ଭ ରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ନ୍ତୁ । ଆଉ ଜାଣି ପାରିବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ । 

 

ଲିପି ମହାପାତ୍ର ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଓଡିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ।  ଲିପି ମହାପାତ୍ର ହେଉଛନ୍ତି ଓଡିଆ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର “ଆଲବମ୍ କୁଇନ୍” କାରଣ ସେ ଓଲିଉଡ୍ ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତିହାସରେ 3000 ରୁ ଅଧିକ ଓଡିଆ ଆଲବମ୍ ଭିଡିଓ ଦେଇଛନ୍ତି । ଲିପି ଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଓଡିଆ ଆଲବମ୍ ଗୀତ ହେଉଛି “ମୁ ବିନା ଘୁଙ୍ଗୁର ରେ ନାଚିବି” ଏବଂ ‘ଯାଇଫୁଲ’ ହେଉଛି ଓଡିଆ ଅଭିନେତା ପୁପିନ୍ଦରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ହିଟ୍ ଆଲବମ୍ | 

 

 “ଓମ୍ ଶାନ୍ତି ଓମ୍” ଜଣେ ମହିଳା ନାୟକ ଭାବରେ ଲିପିଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଥିଲେ | ଲିପି ଙ୍କର ମାତା ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଓଲିଉଡ ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବଂ ଲିପିଙ୍କ ମାତା ସର୍ବଦା ଲିପି କୁ ଓଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ବିଗ ସ୍କ୍ରିନରେ ବଡ ବ୍ୟାନର ସହିତ ଲିଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି |  ଲିପିଙ୍କ ପିତା ଜଣେ ଅତିରିକ୍ତ ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ ଥିଲେ।  

 

ତେଣୁ ସେ ତାଙ୍କୁ ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର ହେବାକୁ କାମନା କରିଥିଲେ।  କିନ୍ତୁ ପିଲାଦିନରୁ ସେ ନୃତ୍ୟ ଏବଂ ଅଭିନୟ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥିଲେ।  ସେ ତାଙ୍କ ମାତା ବୃନ୍ଦାବନଙ୍କ ଠାରୁ ଓଡିଆ ମନୋରଞ୍ଜନ ଜଗତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ପାଇଲେ | ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ରେ ଓଡିଶା ର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଦର୍ଶକ ମାନଙ୍କୁ ଦିୱାନା କରିଦେଇଛନ୍ତି।

 

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଲିପି ଙ୍କ ପିଲା ଦିନ ର କିଛି ଫଟୋ ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଛି ତେବେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ନିଜର ବାପା ଏବଂ ମା ଙ୍କ ସହ ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ ନିଜର ବାପା ଙ୍କୁ ଅଧିକ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ବୋଲି କହିବା ସହ ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

 

ଧନ୍ୟବାଦ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *