ଭାରତ – ଇଂଲଣ୍ଡ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖେଳସୁଚି ତାରିଖ (T-20,ODI,Test) ସବୁ ଲିଷ୍ଟ ଦେଖନ୍ତୁ…

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମ ଓଡ଼ିଶା ଖବର ପୋର୍ଟାଲ୍ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଉଛୁ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖେଳ ସମନ୍ଧୀୟ ଖବର ନେଇଆସିଚୁ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭାରତ ଆଉ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ରେ ହବାକୁ ଥିବା ଖେଳ ର ସୂଚୀ ବିଷୟ ରେ ଏବଂ ଖେଳାଳି ଚୟନ ବିଷୟରେ ।

 

ଅଗଷ୍ଟ ଏବଂ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ପାଞ୍ଚଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ୨୦୨୧ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ଏବଂ ସ୍ଥାନ ସହିତ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଜାନୁଆରୀ – ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଟେଷ୍ଟ, ODI ଏବଂ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ୨୦୨୧ ରେ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ୪ ଟି ODI, ୪ ଟି -୨୦ ଏବଂ ୫ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ୧୩ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ | ଆଇସିସି ଫ୍ୟୁଚର ଟୁର୍ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍ (FTP) ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ୨୦୨୧ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ନଅଟି ଟେଷ୍ଟ, ତିନୋଟି ODI ଏବଂ ତିନୋଟି ଟି -୨୦ ରହିଛି ।

 

ଉଭୟ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସୁପର ଲିଗ୍ ଏବଂ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ସହିତ ଦୁଇଟି ପ୍ରମୁଖ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟର ଅଂଶ | ନିମ୍ନରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ୨୦୨୧ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ, GMT, ସ୍ଥାନୀୟ ଏବଂ IST (ଇଣ୍ଡିଆ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଟାଇମ୍) ରେ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍, ତାରିଖ, ସ୍ଥାନ ଏବଂ ମ୍ୟାଚ୍ ର ସମୟ ସାରଣୀ ସହିତ ସମୟ ସାରଣୀ |

 

ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍ (ଅଗଷ୍ଟ-ସେପ୍ଟେମ୍ବର) ୨୦୨୧ ଟେଷ୍ଟ ମେଚ୍ |

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ | ଅଗଷ୍ଟ ୪,ବୁଧବାର ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୮,ରବିବାର ।ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ | ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବ୍ରିଜ୍, ନଟିଂହାମ୍ | ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ | ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ଶୁକ୍ର – ଅଗଷ୍ଟ ୧୬, ସୋମବାର ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ |ଲର୍ଡସ୍, ଲଣ୍ଡନ୍ | ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ | ଅଗଷ୍ଟ ୨୫, ବୁଧବାର – ଅଗଷ୍ଟ ୨୯, ରବିବାର  ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ | ହେଡିଙ୍ଗଲି, ଲିଡସ୍ | ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ | ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨, ଶୁକ୍ରବାର – ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୬, ସୋମ ବାର ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ |କେନିଙ୍ଗଟନ୍ ଓଭାଲ୍, ଲଣ୍ଡନ୍ | ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ | ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୦, ଶୁକ୍ର ବାର- ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪, ମଙ୍ଗଳବାର ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ | ଏମିରେଟ୍ସ ଓଲ୍ଡ ଟ୍ରାଫର୍ଡ, ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର |

ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍ (ଜାନ-ମାର୍) ୨୦୨୧( OID ଓ T-20 )

ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ OID ଏବଂ T-20 ପାଇଁ ସମୟ ଆଉ ତାରିଖ ଠିକ୍ ଯାଇନଥିବା ବେଳେ ଜାନୁୟାରୀ ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳ ହେବ ।

ପ୍ରଥମ ODI | ଜାନୁଆରୀ / ମାର୍ଚ୍ଚ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ। ୨ୟ ODI | ଜାନୁଆରୀ / ମାର୍ଚ୍ଚ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ |  ତୃତୀୟ ODI | ଜାନୁଆରୀ / ମାର୍ଚ୍ଚ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ | ଚତୁର୍ଥ ODI | ଜାନୁଆରୀ / ମାର୍ଚ୍ଚ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ |

ପ୍ରଥମ T20 | ଜାନୁଆରୀ / ମାର୍ଚ୍ଚଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ |୨ୟ T20 | ଜାନୁଆରୀ / ମାର୍ଚ୍ଚ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ   ତୃତୀୟ T20 | ଜାନୁଆରୀ / ମାର୍ଚ୍ଚ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ |  ଚତୁର୍ଥ T20 | ଜାନୁଆରୀ / ମାର୍ଚ୍ଚ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ |

 

ଯଦି ଆମର ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଛି ତାହେଲେ ତଳେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ଖବର ପହଞ୍ଚେଇବାକୁ ଗୋଟିଏ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ । ଆପଣ ଙ୍କ ଦିନଟି ସୁଭମୟ ହେଉ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *