ମରିଗଲେ ଓଡ଼ିଆ ସିନେ ଜଗତ ର ମଉଡମଣି ଓଡ଼ିଆ ସିନେ ଷ୍ଟାର । ପୁରା ସିନେ ଜଗତ ରେ ଶୋକାକୁଳ ପରିବେଶ….

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମ ଓଡ଼ିଶା ଖବର ପୋର୍ଟାଲ୍ କୁ ସ୍ଵାଗତ ଜଣାଉଛୁ। ଆଜି ଆମେ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତ ଆଉ ଏକ ଦୁଃଖଦ ଖବର ଜନେଇଁବୁ ଯାହା କି ଆଉ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ କଳାକାର ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ । ଖବର ଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ଖବର କୁ ଶେଷ ଯାଏ ପଢନ୍ତୁ।

 

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତ ପାଇଁ ଯାହା ଏକ ଦୁଃଖଦ ଖବର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ, ଭେଟେରାନ ଓଡିଆ ଅଭିନେତା ଶାନ୍ତି ସ୍ୱରପ୍ ମିଶ୍ର ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦେହାନ୍ତ ଘଟିଛି । ସମ୍ବଲପୁରର ଏକ ନର୍ସିଂହୋମରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ମିଶ୍ର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ।

 

ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ତାଙ୍କ ବାଥରୁମରେ ତଳେ ପଡ଼ିଯିବା ପରେ ମିଶ୍ରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଗୁରୁତର ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ସହରର ଏକ ଘରୋଇ ନର୍ସିଂହୋମରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସେ ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ଅଭିନେତା ତାଙ୍କ ଘରର ବାଥରୁମରେ ପଡ଼ିଯିବା ପରେ ଆହତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଚିକିତ୍ସା ହେଉ ଥିବା ସମୟରେ, ଭେଟେରାନ ଅଭିନେତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।ତାଙ୍କର ଅଭିନୀତ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନା ଆକାଶା (1974), କୃଷ୍ଣ ସୁଦାମା (1976) ରେ ତାଙ୍କ ଭୂମିକା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ।ଏବେ  ଓଡିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏକ ଘୋର ଅବନତି ଘଟିବ ​​|

 

ଯଦି ଆମର ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କୁ  ଭଲ ଲାଗିଛି ତାହେଲେ ତଳେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ଖବର ପହଞ୍ଚେଇବାକୁ ଗୋଟିଏ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ । ଆପଣ ଙ୍କ ଦିନଟି ସୁଭମୟ ହେଉ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *