ମାଡି ଆସୁଛି ଓଡିଶା ଆଡକୁ ବାତ୍ୟା ! ଏହି ୫ ଜିଲ୍ଲା କୁ ଜାରି ହେଇଗଲା ହାଇ ଆଲ୍ଲାର୍ଟ …

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ ଆମ ଓଡ଼ିଶା ଖବର ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଜି ଆସୁଥିବା ବାତ୍ୟା ବିଷୟରେ । ଖବର ଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ ପଢିଲେ ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବୁଧବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ତାମିଲନାଡୁ ଉପକୂଳରେ ଅବତରଣ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ‘ନିଭର୍’ ପରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦୁଇଟି ବ୍ୟାକ୍ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍ ଲୋ ଚାପର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ଭାରତ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି)।

ଆଇଏମଡିର ଆଞ୍ଚଳିକ ମେଟ ସେଣ୍ଟର ଅନୁଯାୟୀ, ନଭେମ୍ବର 29 ରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରର ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବରେ ଆଉ ଏକ ଉଦାସୀନତା ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହା ନଭେମ୍ବର 30 ରେ ଏକ ଗଭୀର ଅବସାଦରେ ପରିଣତ ହେବ ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡିସେମ୍ବର 2 ରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସୃଷ୍ଟି ହେବ। ଡିସେମ୍ବର 10 ରେ ଦକ୍ଷିଣ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଆଉ ଏକ ନିମ୍ନ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନୀ ସୁରେନ୍ଦ୍ରନାଥ ପାଶୁପାଲକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ ଆସନ୍ତା 48 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ‘ନିଭାର’ର ପ୍ରଭାବ ଉପରେ ଓଡିଶାର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ମେଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ। ଆସନ୍ତା 48 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଜିଲ୍ଲା ଗଜପତି, ମାଲକାନଗିରି, କୋରାପୁଟ ଏବଂ ନବରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ରାୟଗଡରେ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ଗଭୀର ସମୁଦ୍ରକୁ ନ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଚାରୋଟି ବନ୍ଦରରେ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି !

 

ଯଦି ଆମର ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଛି ତାହେଲେ ତଳେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ଖବର ପହଞ୍ଚେଇବାକୁ ଗୋଟିଏ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ । ଆପଣ ଙ୍କ ଦିନଟି ସୁଭମୟ ହେଉ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *