ରୋହିତି ଙ୍କ ପାଇଁ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଗମ୍ଭୀର ହେଲେ ଗଡପଡା…. ଦେଖ ଘଟଣା…

 

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁ ଗଣ ଆପଣ ମାନ ଙ୍କୁ । ଆମ ର ଏହି ସୁନ୍ଦର ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁ ଅଛୁ । ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମ ରେ । ଆମେ ଆପଣ ମାନ ଙ୍କୁ । ଜଣାଇ ବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ ଭାରତ ଦଳ ର ଆଗାମୀ ଦିନ ରେ କିଏ ଅଧିନାୟକ ରହିବେ ସେଥିପାଇଁ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଏବଂ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି ତର୍କ ବିତର୍କ । ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଆରମ୍ଭ ରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ନ୍ତୁ । ଆଉ ଜାଣି ପାରିବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ । 

 

ଟି-20 ଇଣ୍ଟର ନ୍ୟାସନାଲ ରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ତ୍ୱ ପ୍ରସଙ୍ଗ ରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଏବଂ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିଛନ୍ତି ।  ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ଟକ୍ ସୋରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପୂର୍ବ ରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟର ନ୍ୟାସନାଲ ରେ ଦଳର ଭାରତର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ଧଳା ବଲ କ୍ରିକେଟ ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପାଇଁ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ସର୍ବଦା ଜଣେ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ ଅଟନ୍ତି ।

 

  ସେ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତ ରେ ଦଳର ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଦୂର ଦୃଷ୍ଟି ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷ ରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଖେଳର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟ ରେ ଦଳର ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ।  ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ବିରାଟ କୋହଲି ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରେ କୌଣସି ଭୁଲ କରିନାହାଁନ୍ତି ଯାହା ଦଳ ଭାରତ ଏଥିପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ।  

 

ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଠାରୁ ଅଲଗା ହେବା ଉଚିତ୍ । ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ଏକ ବଲ୍ ଖେଳ |  ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଦୁଇଜଣ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସଦସ୍ୟ ଅଟନ୍ତି।  ତେଣୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଦଳରେ ସେହି ସମନ୍ୱୟକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ କାରଣ ବଡ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଅନେକ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ ନାହିଁ ।

 

 ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଙ୍କ ମତ ରେ ସହମତ ନୁହଁନ୍ତି ।  ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳି ଚୟନ କରାଯାଇଛି ।  ତେଣୁ, ସେହି ସମାନ ନିୟମ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ରୋହିତ ଶର୍ମା ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।  

 

ସେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ପାଞ୍ଚଟି ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛନ୍ତି । ସେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଇତିହାସରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଧିନାୟକ ଅଟନ୍ତି |  ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି  କ୍ରୋଧ ନାହିଁ ବୋଲି ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।  ତେବେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ ହୋଇଥିବାରୁ ଦଳ ପରିଚାଳନା ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

 

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଖବର ଭଲ ଲାଗିଛି  । ତା ହେଲେ ତଳେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

 

ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *