୨ ଦିନ ପରେ ପୁରା ଭାରତ ହେବ ବନ୍ଦ । ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ଦିନ କେତେ ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ରହିବ । ସେୟାର କରି ଜଣେଇ ଦିଅ….

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତିନୋଟି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚାଷ ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ କୃଷକ ସଂଗଠନ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ‘ଚକ୍କା ଜାମ’ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥରେ ଅବରୋଧ ସୃଷ୍ଟି କରାଯିବ ବୋଲି କିସାନ ୟୁନିଅନ ଘୋଷଣା କରିଛି।

ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆନ୍ଦୋଳନ ସାଇଟ ନିକଟରେ ଥିବା ଅ internet ୍ଚଳରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସେବା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ କୃଷକ ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା ‘ଚକ୍କା ଜାମ’ ଲାଗୁ ହେବ। କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏହାକୁ ହଇରାଣ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ସୋମବାର ସିଙ୍ଗୁ ସୀମାରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କିସାନ ୟୁନିଅନର ନେତାମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫେବୃଆରୀ 6 (ଶନିବାର) ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରୁ ରାତି 3 ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜପଥ ଓ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରାଯିବ।

ୟୁନିଅନଗୁଡିକ କହିଛି ଯେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଜଳ ଓ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଯୋଗାଣ କାଟି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସେମାନଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।
ଏଥିସହ ବିରୋଧୀ ସ୍ଥାନରୁ ମୋବାଇଲ୍ ଟଏଲେଟ୍ ବ୍ଲକ୍ ମଧ୍ୟ ନିଆଯାଉଛି ବୋଲି ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି

ୟୁନିଅନମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗତକାଲି ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିବା ବଜେଟ୍ 2021-22 କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *