ଧରା ପଡିଲା ଜିଲ୍ଲାବି ବାବାଙ୍କ କଳା କାରନାମା | ଜାଣନ୍ତୁ କଳା କାରନାମା ର କାହାଣୀ…

 

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ  ଆମର ଏହି ସୁନ୍ଦର ୱେବ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଅଛୁ । ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇ ବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ,୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ କରିଥିବା ଜଲେବି ବାବାକୁ ୧୪ ବର୍ଷ ଜେ-ଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ।ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଆରମ୍ଭରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ନ୍ତୁ ,ଆଉ ଜାଣି ପାରିବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ।

 

ଜଲେବି ବାବାଙ୍କୁ ୧୪ ବର୍ଷ ଜେ-ଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ । ଜଣେ କି ଦୁଇ ଦୁଇ ଜଣ ନୁହେଁ, ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଚା’ ପିଆଇ ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ କରିଥିବା ଅରମପୁରି ଓରଫ ଜଲେବି ବାବାର ଖେଳ ଖତମ ହୋଇଛି । ଚିକିତ୍ସା ନାଁରେ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ କରିବା ଓ ସେମାନଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ କରିବା ମାମଲାରେ ଜଲେବି ବାବା ଗି-ର-ଫ ହୋଇଥିଲେ । ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଜଲେବି ବାବା ନିଜ ଜାଲରେ ଫସାଉଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଚା’ରେ ନିଶା ମିଶାଇ ପିଇବାକୁ ଦେଉଥିଲା ଓ ଏହାପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ କରି ଭିଡିଓ ଶୁଟିଂ କରୁଥିଲା । 

 

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରିଦେବାର ଧମକ ଦେଇ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଆଦାୟ କରୁଥିଲା । କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଜଲେବି ବାବାଙ୍କୁ ୧୪ ବର୍ଷ ଜେ-ଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଗତ ଜାନୁଆରୀ ୫ରେ ଅଦାଲତ ତାଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ । ହରିଆଣାର ଏକ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟ ଏହି ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଫତେହାବାଦର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ଅଧିବେଶନ ବିଚାରପତି ବଲୱନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ଅଦାଲତ ଏହି ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । 

 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୮ରେ ବାବାଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବ-ଳା-ତ୍କା-ର କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ମାତ୍ରେ ତୋହାନାରେ ବିରୋଧର ସ୍ୱର ବ୍ୟାପିଗଲା ଏବଂ ଲୋକମାନେ ବାବାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିରୋଧ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଜୁଲାଇ ୧୯, ୨୦୧୮ରେ ତୋହାନା ସହର ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକାରୀ ଷ୍ଟେସନର ତତ୍କାଳୀନ ପ୍ରଭାରୀ ପ୍ରଦୀପ କୁମାରଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ବ-ଳା-ତ୍କା-ର, ପୋକ୍ସୋ ଆଇନ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଧାରା ଅନୁଯାୟୀ ଜଲେବି ବାବାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା । 

 

ଏହା ପରେ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକାରୀ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାବାଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରି ତାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଅଫିମ, ପିସ୍ତଲ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅ-ପ-ରା-ଧି-କ ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା। ପ୍ରାୟ ୧୦୦ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ବାବାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଥିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକାରୀ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା । ଅମରପୁରୀ ଏବଂ ବିଲୁରାମ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ପରିଚିତ ଜଲେବି ବାବା ।

 

ତେବେ ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *