ଅଜା ଜାଗା ଦେଖି ମାଡ଼ି ବସିଲା, ନାତୁଣୀ ଖାଲି ଚିଲେଇଲା।

 

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ  ଆମର ଏହି ସୁନ୍ଦର ୱେବ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଅଛୁ । ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇ ବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ,ଅଜା ଜାଗା ଦେଖି ମାଡ଼ି ବସିଲା, ନାତୁଣୀ ଖାଲି ଚିଲେଇଲା।ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଆରମ୍ଭରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ନ୍ତୁ ,ଆଉ ଜାଣି ପାରିବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ।

 

ଏତ ଘୋର କଳି କାଳ। ଏ କଳି କାଳ ରେ କିଏ କଣ କରୁଛି ତାହାର କିଛି ମାନେ ନାହିଁ। ଏ ଯୁଗରେ ସମ୍ପର୍କର ମାନେ କିଛି ନାହିଁ।କିଏ କାହା ସହ କଣ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା କଥା ଆଉ କେମିତି ରଖିବା କଥା ତାହା ସବୁ ଭୁଲି ଗଲେଣି। ଆଧୁନିକ ଯୁଗ ର ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଙ୍କ ତ କଥା ଛାଡ ପୁରାତନ ଯୁଗ ର ବୃଦ୍ଧ ବୃଦ୍ଧା ମାନେ ମଧ୍ୟ ଏବେ ଖରାପ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି।

 

ଅଜା ତାନୁଣି ର ସମ୍ପର୍କ ଏକ ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କ। ଅଜା ତା ନାତୁଣୀ ପାଇଁ ତା ବାପା ଠାରୁ ବି ବଡ ସମ୍ପର୍କ ଆଉ ଆଇ ତ ମା ଠାରୁ ବି ବଡ। ଅଜା , ଆଇ ତାଙ୍କ ନାତି ନାତୁଣୀ କୁ ଦେଖି ନିଜ ଜୀବନ ର ଶେଷ ସମୟ ତାଙ୍କ ସହ କାଟିଥାନ୍ତି। ଯେଉଁ ସମୟ ରେ ଅଜା ନାତି ,ନାତୁଣୀ କୁ ଗପ କହିବା ବେଳେ ସେହି ସମୟ ରେ ଅଜା ତ ନାତୁଣୀ ସହ ଖରାପ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଛି।

 

ହଁ ଆଜ୍ଞା ଜଣେ ଅଜା ତା ନାତୁଣୀ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଛି ଆଉ ସେହି ଭିଡ଼ିଓ କୁ ରେକର୍ଡ କରୁଛି ତାର ଆଇ।ଏକଥା ଶୁଣିଲା ବେଳ କୁ କାନ କଣ ହେଇଯାଉଛି। ଅଜା କିପରି ତାର ନାତୁଣୀ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ପାରିଲା ଆଉ ଆଇ କିପରି ତାହା ସୁଟ କରିପାରିଲା। ଏ ତ ଘୋର କଳି କାଳ ଏଠାରେ କିଛି ବି ଘଟଣା ଘଟି ପାରେ।ସବୁଠୁ ବଡ଼ କଥା ହେଉଛି ଏଥିରେ ନାତୁଣୀ ର ବି କିଛି ଫରକ୍ ପଡୁନାହିଁ। 

 

ନାତୁଣୀ ଟି ଛୋଟ ପିଲା ନୁହେଁ ଝିଅ ଟି ପ୍ରାପ୍ତ ବୟସ୍କା ହୋଇଯାଇଛି। ତାର ମୁଖ ରେ ବିଷାଦ ର ଚିହ୍ନ ବର୍ଣ୍ଣ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ । ଭିଡ଼ିଓ ରେ ସେ ହସୁଥିବା ଦେଖା ଯାଉଛି।ଏ କଳି କାଳ ରେ ସବୁ ବେକାର କଥା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। କଳି କାଳ ର ଶେଷ ସମୟ ନିକଟବର୍ତ୍ତି। ଏପରି ଲୋକ ମାନେ ଦୁନିଆ ରେ ରହିବା କଥା ନୁହଁ। ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ କିଛି ମାନବ ପଣିଆ ନାହିଁ। ତୁରନ୍ତ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକାରୀ ସେ ଭିଡିଓ ର ପରଦାଫାସ କରି ତାଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରୁ।

ତେବେ ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *