ନିଶା ମହାରଣା କହିଲେ ମୁଁ ରାତି କି ଏତିକି ଟଙ୍କା ନେବି |

 

 

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ  ଆମର ଏହି ସୁନ୍ଦର ୱେବ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଅଛୁ । ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇ ବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ,ଗୋଟିଏ ରାତିକୁ ନେବି ୨୫୦୦୦ ହଜାର, କହିଲେ ନିଶା ମହାରଣା।ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଆରମ୍ଭରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ନ୍ତୁ ,ଆଉ ଜାଣି ପାରିବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ।

 

ଭାରତ ଏକ ଦେଶ ନୁହଁ ଏହା ଏକ ସାଂସ୍କୃତିକ, ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଦେଶ ଅଟେ। ଭାରତ ବିଶ୍ଵ ଗୁରୁ ରୂପେ ପରିଚିତ। ସାରା ବିଶ୍ବ କୁ ଯେ ସଠିକ୍ ପାଠ ନେଇଥାଏ ସେ ହେଉଛି ଭାରତ। ଭାରତ ହେଉଛି ପ୍ରଭୁ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଓ ମାତା ସୀତା ଙ୍କ ଦେଶ। ଏଠାରେ ଆମର ଭାଇ, ଭଉଣୀ, ଭାଉଜ , ବାପା,ମା ସଭିଙ୍କୁ କିପରି ସମ୍ମାନ ଦେବା ଆମକୁ ଶିକ୍ଷା ଯାଇଥାଏ।ଯେଉଁଠି ଦିନେ ସତୀ ସୀତା ନିଜର ସତୀତ୍ୱ ରକ୍ଷା ପାଇ ଅଗ୍ନି ସ୍ନାନ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଠି ରାଣୀ ପଦ୍ମାବତୀ ନିଜର ସତୀତ୍ୱ ପାଇଁ ନିଆଁ କୁ ଡେଇପଡ଼ିଥିଲେ ଆଜି ସେଇଠି ସେଇ ଦେଶର ନାରୀ ଏତେ ଅସଭ୍ୟ ଏବଂ ଅଶାଳୀନ ହୋଇପଡିଛି। 

 

ଆଗରୁ ନାରୀ ମାନେ ଘର ର ଚାରି କାନ୍ଥ ମଧ୍ୟ ରେ ରହୁଥିଲା।ଆଜି ର ନାରୀମାନେ ଶିକ୍ଷିତ ଓ ରୋଜୋଗର କ୍ଷମ ହେଲା ତ ମାନେ ନୁହ ସେ ତାର ସବୁ ଚରିତ୍ର ଆଉ ଶାଳୀନତ। କୁ ଭୁଲି ଯାଇ ଅସଭ୍ୟ ହେଇଯିବ।ଓଡ଼ିଶାର ଝିଅ ନିଶା ମହାରଣା ,ଯେ ସବୁ ପୁଅ ଜାତିକୁ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କରି ଖରାପ କଥା ସବୁ କହିଯାଉଛି। ସେ ଝିଅ ନିହାତି ଏକ ମେଣ୍ଟାଲ ହୋଇଥିବା ସୁନିଶ୍ଚିତ। କାରଣ ଏପରି କଡ଼ା କଥା କହିବା ଏକ ବୁଦ୍ଧି ଶୁଦ୍ଧି ଥିବା ନାରୀ କେବେ ବି କହିବପାରିବନି। 

 

ବେଶ୍ୟା ମାନେ ମଧ୍ୟ ଚାରି କାନ୍ଥ ମଧ୍ୟ ରେ ରହିଥାନ୍ତି। ବାହାରକୁ କିଛି ଖରାପ ଦେଖାଇ ନଥାଆନ୍ତି। ଏ ଝିଅଟି  ସେ ସମସ୍ତ ଙ୍କୁ ଟପି ଗଲା। ୟାର ମାନ ମହତ କିଛି ନାହିଁ।ସେ  ଏ ସବୁ ପାଶୋରି ଦେଇଛି।ନିଶ ମହାରଣା ଯିଏ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭା-ଇ-ରା-ଲ୍ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଅଶାଳୀନ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି ତାହା ନେଇ ଏବେ ଉତ୍ତେଜନା କମିବାରେ ନାମ ନେଉନାହିଁ କି ସେ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାରେ ମଧ୍ୟ ଉଣା କରୁନାହାଁନ୍ତି।ନିକଟରେ ସେ କହୁଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା କି ସେ ବ୍ଲୁ-ଫିଲ୍ମ୍ ରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରଖିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ସେଥିପାଇଁ ଚାନ୍ସ ମିଳୁନାହିଁ।

 

ବ୍ଲୁ-ଫିଲ୍ମ୍ ଏବଂ ସେ-କ୍ସ ଲାଇନରେ ଅନେକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ନିଶା ମହାରଣା କହୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।ସେ କହୁଥିଲେ କି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପରିବାରରେ ରହୁଥିବା ସଦସ୍ୟ ତାଙ୍କ ବାପା ଏବଂ ମାଆ  ଏବେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ହିଁ ରହୁଛନ୍ତି।ତେଣୁ କିଛି ନଜାଣି  ଏହି କଥାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ କହିବାକୁ ମନା  କରିଛନ୍ତି ନିଶା।ସେ ମଧ୍ୟ କହୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କି ଯେଉଁ ସବୁ ମିଥ୍ୟା କଥା ତାଙ୍କ ଉପରେ କୁହାଯାଉଛି କିମ୍ବା ପୋର୍ଟାଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଲେଖାଯାଉଛି ,ସେଥିପାଇଁ ସେ ଖରାପ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ମା ଭଉଣୀଙ୍କ ଇଜ୍ଜତ ନେବା ପାଇଁ ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ କହୁଛନ୍ତି।

 

ତେବେ ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *