କୁନି ପୁଅ କହୁଛି ମା କୁ ମୁଁ କହିବିନି କି ପିଇବିନି । ତୁ ବାପାକୁ ଭଲପାଉଛୁ ବେସି ,। Watch Video…

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁ ଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ  ଆମ ର ଏହି ସୁନ୍ଦର ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଅଛୁ । ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇ ବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ,ସୋ-ସି-ଆ-ଲ୍ ମି-ଡି-ଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଛୋଟ ପିଲାଟିର ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ, ଆପଣମାନେ ଦେଖିଲେ ନିଜ ହସକୁ ଅଟକାଇ ପାରିବେନି।ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଆରମ୍ଭ ରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ନ୍ତୁ ,ଆଉ ଜାଣି ପାରିବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ।

 

ଯୁଗ ଏବେ ବଦଳିଲାଣି, କହିବାକୁ ଗଲା କେବଳ ଖାଲି ବଦଳିନି ବହୁତ ବଦଳିଲାଣି ଏବଂ ଅନେକ ଶିକ୍ଷିତ ମଧ୍ୟ ହେଲାଣି ଏହି ସମାଜ। ଏହି ସମାଜ, ଏହି ଯୁଗ ଏବେ ଆଉ ସେ ପୁରୁଣା ସମୟ ର ଯୁଗ ହୋଇ ନାହିଁ, କାରଣ ଆଜି କାଲି ଲୋକ ମାନେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ, ଚନ୍ଦ୍ର ଆଦି ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କ ରେ ପହଁଞ୍ଚିସାରିଲେଣି, ଆଉ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେହି ସବୁ ସ୍ଥାନ ରେ ମଣିଷ ର ଜୀବନ ଯାପନ କରିବା ସମ୍ଭବ ହେବ ବୋଲି, ସେମାନେ ସେହି ସବୁ ସ୍ଥାନ ମାନଙ୍କ ନିଜ ନିଜର ଜାଗା କିଣିବା ଆରମ୍ଭ ମଧ୍ୟ କରି ସାରିଲେଣି। 

ଆଜି କାଲି ଦୁନିଆରେ ଆଉ କିଛି ବି ଜିନିଷ ଅସମ୍ଭବ ନାହିଁ, ନା ଆଜି କାଲି ଆଉ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଗୋଟେ ଜାଗା ରୁ ଅନ୍ୟ ଜାଗା କୁ ଯିବା ପାଇଁ ମାସ ମାସ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡୁଛି, ନା ଗୋଟେ ଚିଠି ଦେବା ପାଇଁ କି କାହା ସହ କଥା ହେବା ପାଇଁ ଆଉ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡୁଛି। 

 

ସବୁ କିଛି ଜିନିଷ ଆଜି କାଲି ଲୋକ ମାନଙ୍କ ର ଆଖି ପିଛୁଳାକେ ହେଇଯାଉଛି। ଆପଣ ମାନେ ତ ଜାଣିଥିବେ ଆଜି ର ଏହି ଦୁନିଆରେ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ର ଆବଶ୍ୟକତା କେତେ ମାତ୍ରା ରେ ରହିଛି, ଏବଂ ଏହି ଯୁଗ କୁ ଅନଲାଇନ ର ଯୁଗ ବୋଲି କହିଲେ ବି କିଛି ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ। ଆଜି କାଲି ତ ଲୋକ ମାନେ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନଲାଇନ ଦ୍ୱାରା କରୁଛନ୍ତି। ଏପରି କିଛି କାମ ନାହିଁ କି ଆପଣ ମାନେ କହିବେ ପାରିବେ ଯେ ଏହା ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଦ୍ୱାରା ହେବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ବୋଲି। ତେବେ ଲୋକ ମାନେ ଘରେ ବସି ଫୋନ୍ ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନେକ ସବୁ କାମ କରି ପାରୁଛନ୍ତି।

 

ଆଜିକାଲି ଛୋଟ ପିଲା ଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ସହ ଯୋଡିତ ଅଛନ୍ତି। ତେବେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ହଜାର ହଜାର ଖବର, ଭିଡିଓ ଆଦି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ, ଅନେକ କିଛି ଭିଡିଓ,ଖବର ଏପରି ଥାଏ କି ଯାହାକୁ ଦେଖିଲେ ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ରହି ଯାଆନ୍ତି। ଆଉ କିଛି ଭିଡିଓ ଏପରି ଥାଏ ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଆମେ ଆମର ହସକୁ ଅଟକାଇ ପାରି ନଥାଉ।ଆମେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ଆପଣମାନଙ୍କୁ ସେହିପରି ଏକ ଭିଡିଓ ସମ୍ପର୍କରେ କହିବୁ, ଆଉ ଆପଣମାନେ ବି ସେହି ଭିଡିଓ ସମ୍ପର୍କରେ ଶୁଣିବା ପରେ ନିଜ ହସକୁ ଅଟକାଇ ପାରିବେନି। 

 

ଅନେକ ସମୟରେ ସୋ-ସି-ଆ-ଲ୍ ମି-ଡି-ଆରେ ଆମେ କିଛି ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କର ଭିଡିଓ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥାଉ। ଭିଡିଓରେ ପିଲାମାନେ ନିଜର ମଜାମସ୍ତି ତଥା ପିଲାଳିଆମିରେ କାମ ଗୁଡିକ କରିଥାଆନ୍ତି, ସେହି ଗୁଡିକ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଯେତିକି ଖୁସି ଲାଗିଥାଏ ସେମାନଙ୍କ କଥା ମଧ୍ୟ ଆମକୁ ସେତିକି ହସାଇଥାଏ। ତେବେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ସୋ-ସି-ଆ-ଲ ମି-ଡ଼ି-ଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟେ ପିଲାଟି କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି କହୁଛି ମୁଁ ଖାଇବିନି କି ପିଇବିନି। ଯେତେବେଳେ ତାର ବାପା ମାଆ ପଚାରୁଚନ୍ତି କଣ ପାଇଁ, ସେତେବେଳେ ସେଇ ପିଲାଟି ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ଦେଉଛି, ତୁ ବାପାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଛୁ। ଏହି ସବୁ କଥା ପିଲାଟି ପାଠ ପଢୁଥିବା ସମୟରେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ନିଜ ବାପା ମାଆଙ୍କୁ କହୁଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ଟି କୁ ଅନେକ ଲୋକ ମାନେ ଦେଖିଲେଣି, ଆଉ ଏହା ଉପରେ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ମତ ମଧ୍ୟ ନିଜର ସେୟାର୍ କରୁଛନ୍ତି।

ତେବେ ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *