ବିସିସିଆଇ ବୋର୍ଡ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଜୟ ଶାହା କହିଲେ ଧୋନି ଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏପରି କିଛି କଥା।ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର

 

 

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁ ଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ  ଆମ ର ଏହି ସୁନ୍ଦର ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଅଛୁ । ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇ ବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ,ବିସିସିଆଇ ବୋର୍ଡ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା କହିଲେ ଧୋନି ଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏପରି କିଛି କଥା।ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର।ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଆରମ୍ଭ ରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ନ୍ତୁ ,ଆଉ ଜାଣି ପାରିବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ।

 

ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏବଂ ବୋର୍ଡ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ଏମଏସ ଧୋନି ତାଙ୍କ ସେବା ପାଇଁ କୌଣସି ପାରିଶ୍ରମିକ ନେବେ ନାହିଁ।ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଦୁବାଇରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) 2021 ର ଫାଇନାଲରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (CSK) ର ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ଧୋନି ଆଇସିସି ୱାର୍ଲ୍ଡ ଟି -20 ପାଇଁ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ର ମେଣ୍ଟର ଭାବରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଯୋଗ ଦେବେ ।

 

୨୦୦୭ ମସିହାରେ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନର ଷ୍ଟାର-ଷ୍ଟେଡେଡ୍ 15 ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିବାବେଳେ ବିସିସିଆଇ ଧୋନିଙ୍କ କୋହଲି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳର ମେଣ୍ଟର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲା।  ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ (ୟୁଏଇ) ଏବଂ ଓମାନ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ଆଇସିସି ୱାର୍ଲ୍ଡ ଟି -20 ର 2021 ସଂସ୍କରଣ ଅକ୍ଟୋବର 17 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

 

ଆଇସିସି ୱାର୍ଲ୍ଡ ଟି -20 ଆଗରେ କହି ବିସିସିଆଇ ମୁଖ୍ୟ ଗାଙ୍ଗୁଲି ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଧୋନି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ତାଙ୍କର ନୂତନ ଭୂମିକା ପାଇଁ କୌଣସି ଶୁଳ୍କ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ।  ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧୋନି ଭାରତୀୟ ଦଳର ପରାମର୍ଶଦାତା ହେବା ପାଇଁ କିଛି ଦେବେ ନାହିଁ।  ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ANI କୁ ସୂଚନା ଦେଇ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳର ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ତାଙ୍କ ସେବା ପାଇଁ ପୂର୍ବତନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ କୌଣସି ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ କରୁନାହାଁନ୍ତି।

 

ଖେଳ ଇତିହାସରେ ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନେତା ଭାବରେ ଧୋନି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ତିନୋଟି ପ୍ରମୁଖ ଆଇସିସି ଟାଇଟଲ୍ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍ କରିଥିଲେ । ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ 2007 ରେ ଆଇସିସି ୱାର୍ଲ୍ଡ ଟି -20, 2011 ରେ 50 ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ ଏବଂ 2013 ରେ ଆଇସିସି ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫିର ଉଦଘାଟନୀ ସଂସ୍କରଣରେ ଜିତିଥିଲା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମଞ୍ଚ।

 

ତେବେ ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *