ଭାରତ ର ଏହି ଦୁର୍ଦ୍ଧନ୍ସ T20 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହେବେ LOCKNOW ଦଳ ର ଅଧିନାୟକ । ପ୍ଲେୟାର ଙ୍କ ନାଁ ଜାଣିଲେ ଖୁସି ହେଇଯିବେ…

 

 

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁ ଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ  ଆମ ର ଏହି ସୁନ୍ଦର ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଅଛୁ । ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇ ବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ,ଭାରତ ର ଦୁର୍ଦ୍ଧନ୍ସ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହେବେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଟିମ୍ ର ଅଧିନାୟକ।ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଆରମ୍ଭ ରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ନ୍ତୁ ,ଆଉ ଜାଣି ପାରିବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ।

 

ଦେଶରେ କ୍ରିକେଟର ଏକ ଅଲଗା ହିଁ ସ୍ଥାନ ରହିଛି ଲୋକ ମାନଙ୍କ ମନରେ, କ୍ରିକେଟ କଥା ଉଠିଲେ ଅମେ ମାନେ କହି ପାରିବା ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ଏକ ଜୋସ୍ ଆସିଯାଏ। ଆଉ ଆମ ଦେଶରେ ଆଇପିଏଲ୍ ପାଇଁ ତ ଲୋକମାନେ ପାଗଳ ବୋଲି କହିଲେ ବି କିଛି ଭୁଲ୍ ହେବନି। ଆଇପିଏଲ୍ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ନିଜ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ମଧ୍ୟ ଲାଗି ଯାଆନ୍ତି। 

 

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୨ ହେବା ଆଗରୁ ଆହୁରି ଦୁଇଟି ଟିମ ଆଇପିଏଲରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଖବର ଆସିଛି। ଏହି ଦୁଇ ଟିମ ଅହମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ  ବୋଲି ଜଣା ଯାଉଛି। ସମର୍ଥକ ତଥା କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟ ମାନଙ୍କର ଏହା ଭାବିବା କଥା କି ଆଗରୁ ହିଁ ଯେଉଁ ଆଠଟି ଟିମ ମହଜୁଦ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ କେଉଁ ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ରିଟେନ କରିପାରନ୍ତି। ଏହା ଉପରର ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ସଭିଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି। 

 

ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ର ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଛାଡି ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଜନ୍ ପାଇଁ ସଞ୍ଜୀବ ଗୋଏଙ୍କାଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ।ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ  ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍କୁ ଆଗୁଆ କରିବା ପରେ, ପ୍ରିମିୟର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର 15 ତମ ସିଜନ୍ ପାଇଁ ମେଗା ନିଲାମ ପୂର୍ବରୁ ନେସ୍ ୱାଡିଆ ଏବଂ ପ୍ରିଟି ଜିଣ୍ଟା ସହ-ମାଲିକାନା ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ସହିତ ଭାଗ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।  

 

ଆଇପିଏଲ 2018 ନିଲାମରେ PBKS ଦ୍ୱାରା 11 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଦସ୍ତଖତ ହୋଇଥିବା ରାହୁଲ, ଆଇପିଏଲ 2022 ରେ ନୂଆ ଟିମ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ।ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବିକାଶ ଅନୁଯାୟୀ, ରାହୁଲ  15 ତମ ସିଜନ ପାଇଁ ସଞ୍ଜୀବ ଗୋଏଙ୍କାର ଲକ୍ଷ୍ନୌ  ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜରେ ଯୋଗଦେବେ । କେଏଲ ରାହୁଲ ଗୋଏଙ୍କା ଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିବେ ବୋଲି ଖବର ଆସିଛି ।

 

ତେବେ ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *