ଶେଷରେ କ୍ରୀଡ଼ାମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର ଦେଲେ ବିରାଟ ଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ…

 

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁ ଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ  ଆମ ର ଏହି ସୁନ୍ଦର ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଅଛୁ । ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇ ବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ,ଖେଳଠାରୁ କେହି ବଡ଼ ନୁହଁନ୍ତି ’- ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ଥିବା ଗୁଜବକୁ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି।ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଆରମ୍ଭ ରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ନ୍ତୁ ,ଆଉ ଜାଣି ପାରିବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ।

ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଦୁଇ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ହେଭିୱେଟ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ରହିଛି ବୋଲି ଅନେକ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାରିତ ହୋଇଛି।  ନିକଟରେ ODI କ୍ରିକେଟରେ କୋହଲିଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ‘ହିଟମ୍ୟାନ’ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟରେ ‘ପୁରୁଷ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ’ର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ।  କୋହଲି ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ।

ବିସିସିଆଇ ରୋହିତଙ୍କୁ ଓ୍ବାନଡେ ଅଧିନାୟକ କରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ବିସିସିଆଇର ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲୁ। ହ୍ଧାଇଟ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଦୁଇଜଣ ଅଧିନାୟକ ରହିପାରିବେ ନାହିଁ, ତେଣୁ ଟି -୨୦ଦଳ ପରେ ରୋହିତଙ୍କୁ ଦିନିକିଆ ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ଦିଆଗଲା । ଓ୍ବାନଡେ ଦଳରୁ ବିରାଟଙ୍କୁ ହଟାଇବା ଦଳର ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ କରାଯାଇଛି ।

ତେ‌ବେ ବିରାଟଙ୍କୁ ଏତେ ସ୍ବାର୍ଥପର ହୋଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବା ଉଚିତ୍ ନଥିଲା । ଦଳ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଅବଦାନ ରହିଛି ଓ ସବୁବେଳେ ଟିମ୍‌କୁ ଆଗରେ ରଖିଛନ୍ତି। ତେବେ ଯାହା ଘଟୁଛି ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ।ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ଖେଳାଳି ଖେଳଠାରୁ ବଡ଼ ନୁହଁନ୍ତି।  

ଭାରତୀୟ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ କ’ଣ ଘଟୁଛି ସେ ବିଷୟରେ ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା କରିବା ବିସିସିଆଇର କାମ।କ୍ରୀଡା ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଏବଂ ଖେଳଠାରୁ କେହି ବଡ଼ ନୁହଁନ୍ତି । କେଉଁ ଖେଳର କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ’ଣ ଚାଲିଛି ସେ ବିଷୟରେ ମୁଁ ତୁମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ପାରିବି ନାହିଁ,  ଏହା  ଫେଡେରେସନ୍ / ଆସୋସିଏସନ୍ ର କାର୍ଯ୍ୟ । ଯଦି ସେମାନେ ସୂଚନା ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ ବୋଲି ଅନୁରାଗ ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *