ନୟାଗଡ଼ ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ବିଶାଳକାୟ ଆନକୋଣ୍ଡା ଭଳି ଅଜଗର। ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ଏହି Video…

 

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁ ଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ  ଆମ ର ଏହି ସୁନ୍ଦର ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଅଛୁ । ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇ ବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ,ନୟାଗଡ଼ ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ବିଶାଳ ଅଜଗର। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର।ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଆରମ୍ଭ ରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ନ୍ତୁ ,ଆଉ ଜାଣି ପାରିବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ।

 

ଅଜଗର ସାପ ହେଉଛି ଏକ ବୃହତ୍ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ ପାଇଥନ୍ ପ୍ରଜାତି ର ସାପ ଅଟେ ଯାହାକି ଭାରତୀୟ ଉପମହାଦେଶ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଏସିଆର ଟ୍ରପିକାଲ୍ ଏବଂ ସବଟ୍ରୋପିକାଲ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରା ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । ଏହା ଭାରତୀୟ ନାମ ଅଜଗର ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏମାନେ  ସାଧାରଣତ 3 3 ମିଟରରେ ର ହେଇଥାନ୍ତି ଅଜଗର ହେଉଛି  ତାଇପାନ୍, କରାଲ୍ ସାପ ଏବଂ ମାମା, ଏଲାପିଡା ପରିବାର ର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତଏକ ବିଷାକ୍ତ ସାପ  ଅଟେ । ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶିକାରକୁ ବିଷାକ୍ତ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେଇ ଶିକାର କରନ୍ତି । 

 

ଏହି ବିଷ ହେଉଛି ଏକ ନ୍ୟୁରୋଟକ୍ସିନ ଯାହା କମୁଥିବା ଲୋକୋ ବା ପୀଡିତାର ନିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ହୃଦସ୍ପନ୍ଦନ କୁ ବନ୍ଦ କରିଥାଏ  । ଏକ ଅଗଜଗ କେବଳ ମଣିଷକୁ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରେ ଯଦି ସେ ଲୋକୋ ଠୁ ବିପଦ ଅନୁଭବ କରେ । ଯେକଣସି ବିଷାକ୍ତ ସାପ ଭଳି ଏକ ଅଜଗର ଏକ ଦାଗ ସଠିକ୍ ଚିକିତ୍ସା କରା ନଗଲେ ମାରାତ୍ମକ ହୋଇପାରେ ।କୋବ୍ରା କଳା କିମ୍ବା  ବାଦାମୀ ଠାରୁ ହଳଦିଆ ଧଳା ଭଳି ରଙ୍ଗରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ  । ବେକରେ ସେମାନଙ୍କର ବିଶେଷ ମାଂସପେଶୀ ଏବଂ ପଟି ଅଛି ଯାହା ଅଜଗର ବିପଦ ଅନୁଭବ କଲାବେଳେ ଜଳି ଯାଇପାରେ । 

 

ଏକ ବିରାଟ ଅଜଗର ଗଭୀର ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱର କେବଳ ନିଜ କେଶକୁ ଠିଆ କରିବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ରାଟଲେସ୍ନେକ୍ ର ଗର୍ଜନ ଭଳି ସମାନ ଭାବରେ କାମ କରେ ଏହା ଏକ ଚେତାବନୀ ସଙ୍କେତ ଯାହା ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ଦୂରତାରେ ଶୁଣାଯାଇ ଥାଏ । ଠିକ୍ ଏହି ପରି ଏକ ବିଶାଳ ଅଜଗର ସାପ ନୟାଗଡରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଯାହା ରାତିରେ ରାସ୍ତା ପାରି ହେଲେ ବେଳେ ଲୋକୋଙ୍କ ଆଖିରେ ପଢିଥିଲା। ତାହା ଅଟେ ବଡ଼ ହେଇ ଥିଲା ଯେ ତାକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଡରି ଯାଇଥାନ୍ତେ। ଯାହାକୁ ସେଠାକାର ଲୋକୋ ଦେଖିବା ପରେ ଭିଡିଓ କରିଥିଲେ। ଯାହା ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହେଇଚି ।

https://fb.watch/bC_lI2YteW/

ତେବେ ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.